15 Temmuz Şehitleri Anısına Hatıra Ormanı Oluşturuldu.

        Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde bulunan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Şehitleri anısına oluşturulan fidan dikim törenine Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sayın Mehmet Özoğlu, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mehmet Akif Aktaş, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Fatih Serdar KÖKEN, Cumhuriyet Savcılarımız, Hakimlerimiz ve davetliler katıldı.

        15 Temmuz şehitleri anısına oluşturulan orman kapsamında 250 fidanın toprakla buluşturulduğunu söyleyen Erzincan Orman İşletme Müdürü Sayın Tekin Işık, Erzincan’da yaptıkları ağaçlandırma çalışmalarının yanında bu tür hatıra ormanları çalışmaları da yaptıklarını söyleyerek destek olan herkese teşekkür etti.

 

        Erzincan Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Mehmet Akif Aktaş, emeği geçenlere ve katılanlara teşekkür ederek, “FETÖ/PYD Darbe girişimi sırasında 15 Temmuz’da ülkemizi ve milletimizi canları pahasına koruyan şehitlerimizi her zaman minnet ve şükranla anacağız. Devlet ve millet olarak, şehit ailelerimizin ve gazilerimizin yanında olacağız. Bu anlamlı etkinlik vesilesiyle ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.” dedi. Öte yandan Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı olarak 15 Temmuz hain darbe girişi ile ilgili soruşturmaları tamamlayıp, ilgililer hakkında mahkemelerimize kamu davalarımızı açtığımızı da ifade etmek istiyorum” dedi.

 

        Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, FETÖ/PYD tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi sırasında şehit edilen 250 şehidimizin anısına dikilen fidanların ayrı bir önemi olduğunu vurgu yaparak, emeği geçenlere teşekkür etti.

 

        Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sayın Mehmet Özoğlu, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mehmet Akif Aktaş, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Fatih Serdar KÖKEN, Cumhuriyet Savcılarımız, Hakimlerimiz, beraberindeki katılımcılar ve denetimli serbestlik yükümlüleri belirlenen alanda fidan dikimini gerçekleştirdiler. 

          

   
   
   
 
Erzincan Adalet Sarayı Resmi Web Sitesi © 2013 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 26.10.2017 ]
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.